Victoria Sparty w Częstochowie [WIDEO]

W meczu 26. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Victoria Częstochowa przegrała na własnym boisku ze Spartą Katowice 1:4.

Goście z Katowic już na początku meczu stworzyli groźną sytuację pod bramką gospodarzy, ale Bartłomiej Kędzierski uderzył minimalnie obok słupka. Victoria odpowiedziała akcją, po której powinno być 1:0, ale zawodnik gospodarzy spudłował z pięciu metrów przed bramką. W 20. minucie goście byli bliscy objęcia prowadzenia, ale strzał z bliska został zatrzymany przez Mateusza Margasa. W 31. minucie Sparta Katowice rozegrała kombinacyjną akcję, którą mocnym strzałem wykończył Grzegorz Goncerz i było 0:1. Cztery minuty później Sparta prowadziła już dwiema bramkami, a strzelcem został Radosław Krzyśków. W 42. minucie goście zdobyli trzecią bramkę i tym samym potwierdzili dominację w pierwszej części gry. Gola głową zdobył Marcin Przybylski.

W 57. minucie Sparta przeprowadziła wzorową kontrę i Mateusz Mazurek podwyższył prowadzenie. Gospodarzy w tym spotkaniu było stać tylko na jedną bramkę, którą zdobyli dopiero w 85. minucie gry. Strzelcem został Dawid Jargosz. Sparta Katowice zdobyła trzy punkty i awansowała na pozycję wicelidera.

W następnym spotkaniu Victoria Częstochowa zagra na wyjeździe z drużyną Szombierki Bytom, a Sparta Katowice będzie podejmować u siebie Znicz Kłobuck.

Victoria Częstochowa zajmuje 4. miejsce w tabeli, z dorobkiem 46 punktów, a Sparta Katowice plasuje się na 2. miejscu i zdobyła 48 punktów.

Victoria Częstochowa - Sparta Katowice 1:4 (0:3)

Bramki: Dawid Jargosz 85. - Grzegorz Goncerz 31., Radosław Krzyśków 35., Marcin Przybylski 42., Mateusz Mazurek 57.

Sędziowali: Michał Ficiński, Michał Szreniawa, Kacper Kucharczak (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Camilo Torres, Sebastian Sarzała (Sparta Katowice).

Victoria: Mateusz Margas - Daniel Błędowski, Mariusz Figzał (58. Adrian Krysik), Paweł Juchnik (46. Dawid Jargosz), Bartosz Kiełkowicz (46. Oskar Krawczyk), Marcin Kowalski (65. Jakub Matyja), Eryk Krupa (46. Mateusz Skibiński), Oskar Mazerant (65. Mateusz Pasiuk), Krystian Przybylski, Karol Tomczyk, Michał Włodarek (58. Mateusz Piątkowski). Trener: Adrian Pasieka.

Sparta: Bartosz Kucharski - Grzegorz Goncerz, Bartłomiej Kędzierski, Radosław Krzyśków, Kamil Łączek, Mateusz Mazurek (70. Igor Buchta), Paweł Mazurek (80. Kamil Bętkowski), Marcin Przybylski, Bartosz Sobotka (70. Bartosz Chwila), Bartosz Szary (80. Sebastian Sarzała), Camilo Torres (46. Aleksander Januszkiewicz). Trener: Kamil Androsiuk.