W Pszczynie w końcu zaiskrzyło [SKRÓT MECZU]

Po rewelacyjnym początku sezonu, gdy Iskra Pszczyna pokonała LKS Studzienice 8:0 przyszło pięć kolejek z rzędu w których drużyna Jarosława Kupisa zdobyła tylko 2 punkty. W miniony weekend Iskra się przełamała i w ramach 7. kolejki klasy okręgowej (Bielsko-Biała - Tychy) pokonała na swoim stadionie GLKS Wilkowice 1:0.

Nim padła bramka obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji, ale nie było żadnych konkretów. W 32. minucie piłkę do bramki posłał Łukasz Mąka uderzając z piłkę z 16 metra. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Na początku drugiej połowy obserwowaliśmy sporo niecelnych strzałów. Pod koniec meczu groźniejsze były Wilkowice, które chciały wyrównać wynik meczu. Były temu bliskie, bo piłka raz trafiła w słupek. Ostatecznie Iskra zainkasowała 3 punkty na swoim terenie. Zespół z Pszczyny dzięki wygranej awansował na ósme miejsce w tabeli (8 pkt.). Wilkowice spadły na miejsce 11. (6 pkt.). W 8. kolejce Wilkowice podejmą u siebie LKS Studzienice (15. miejsce), a Iskra pojedzie do JUW-e Jaroszowice (10. miejsce).

MKS Iskra Pszczyna - GLKS Wilkowice 1:0 (1:0)
Łukasz Mąka 32.

Żółte kartki: Piotr Noga, Wojciech Dragon (obaj Iskra Pszczyna) - Maciej Wojtyła, Jakub Caputa, Dawid Kruczek (wszyscy GLKS Wilkowice).

Sędziowali: Dawid Cieślok, Dawid Potyka, Tomasz Protasiuk (Podokręg Katowice)

MKS Iskra Pszczyna: Przemysław Cieśla - Adrian Ryguła, Jarosław Waleczek (87. Paweł Zjawiński), Piotr Noga, Patryk Zakrzewski (55. Szymon Kondziołka), Mateusz Żelazo (76. Daniel Biela), Kamil Komraus, Daniel Bryczek, Kacper Zieliński (27. Michał Grajcarek), Wojciech Dragon, Łukasz Mąka. Trener: Jarosław Kupis.

GLKS Wilkowice: Damian Górny - Dawid Kruczek, Maciej Wiewióra (60. Michał Raj), Kacper Śleziak, Daniel Kasprzycki (70. Dominik Śleziak), Szymon Trybała (55. Maciej Wojtyła), Jarosław Kopacz, Wiktor Matlak (46. Jakub Caputa), Dominik Kępys, Łukasz Szędzielarz, Jakub Cybiński. Trener: Krzysztof Bąk.