W Zawadzie odwrócili losy meczu

W meczu 26. kolejki raciborskiej B klasy Naprzód 46 Zawada zmierzył się na swoim stadionie z LKS-em Owsiszcze. Spotkanie przyniosło mnóstwo emocji, a gospodarze mimo, że przegrywali 0:2, zdołali odwrócić losy meczu w 281 sekund!

Spotkanie wzorowo rozpoczęli przyjezdni, którzy przed meczem byli sąsiadami w tabeli tracąc 3 punkty do Naprzodu 46 Zawada. 1:0 dla Owsiszcz było już po dwóch minutach, gdy piłkę do własnej bramki wepchnął Dawid Dąbek. W 18. minucie meczu było już 2:0 dla gości, a piłkę do siatki posłał Marcin Cwik. Gospodarze próbowali strzelić kontaktowego gola, ale mimo prób do przerwy to się nie udało. Prawdziwe wodzisławskie tornado przeszło na początku drugiej części meczu. Najpierw pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Mateusz Migacz. Nie minęły dwie minuty, a piłkę niefortunnie do swojej bramki wepchnął Dennis Kustos i mieliśmy remis 2:2. Trzy minuty później Naprzód już prowadził po golu Pawła Parzycha, a po chwili prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, ale rzut karny zmarnował Marek Mnich. Ostatecznie wynik 3:2 udało się dowieźć do końca meczu i Naprzód 46 Zawada zapisał na swoje konto kolejne 3 punkty i plasuje się teraz już na miejscu 4. (50 pkt). Owsiszcze tym samym pozostały na miejscu 6. (44 pkt.)

Naprzód 46 Zawada - LKS Owsiszcze 3:2 (0:2)
Mateusz Migacz 53., Dennis Kustos 55.-sam., Paweł Parzych 58. - Dawid Dąbek 2.-sam., Marcin Cwik 18.

Żółte kartki: Dawid Gojny (Naprzód) - Dennis Kustos (Owsiszcze)

Naprzód 46 Zawada: Kacper Kościuk - Serhii Pryshliak (46. Marek Mnich), Olaf Kłosek, Dawid Dąbek, Krzysztof Strączek, Mateusz Migacz, Seweryn Świerczek (76. Przemysław Antończyk), Paweł Parzych (63. Volodymyr Pryshliak), Bartosz Fabijanowicz, Dawid Gojny, Michał Elsner. Trenerzy: Andrzej Wodecki i Mateusz Trzaskalik.

LKS Owsiszcze: Dominik Kupka - Arkadiusz Organiściak, Dennis Kustos, Michał Gołąbek, Kamil Biela (80. Michał Bachorski), Krzysztof Pientka, Marcin Cwik, Marek Krzyżok, Piotr Wieder, Marcin  Franiczek, Michał Warzeszka. Trener: Adrian Tlon.