Wielki Górnik wysoko pokonany

W zaległym meczu 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorek U17 (grupa południowa) piłkarki SWD Wodzisław Śląski pokonały na stadionie przy Bogumińskiej zespół Górnika Łęczna 4:1.

Zwycięstwo było kluczowe, aby wodzisławianki mogły dalej marzyć o medalach mistrzostw Polski. Mecz od początku przebiegał w bardzo spokojnym tempie, wodzisławianki rozsądnie rozgrywały piłkę. Wyczuwalna była waga tego spotkania. W końcu w 19. minucie strzał z dystansu oddała Zuzanna Karwowska i przy błędzie bramkarki piłka wpadła do siatki zespołu z Łęcznej. Szybko, bo 9 minut później miejscowe prowadziły już 2:0 po golu niezawodnej Julii Piętakiewicz. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy, a zaraz po niej urosło do czterech bramek przewagi po stronie SWD. Najpierw akcję wykończyła Aleksandra Sikora, a po chwili piłkę do siatki posłała Patrycja Sarapata. Wodzisławianki nie dojechały do końca meczu z czystym kontem. Górnik trafił do bramki na 15 minut przed końcem, a autorką trafienia była Julia Michaluk. Zwycięstwo pozwoliło wodzisławiankom zrównać się na pozycji lidera z UKS SMS Łódź (39 pkt). Aby uzyskać awans do półfinału Mistrzostw Polski SWD musi w najbliższą sobotę (g. 18:30, stadion przy Bogumińskiej) pokonać piąty w tabeli zespół Resovii Rzeszów (28 pkt). Górnik Łęczna pozostaje na czwartym miejscu w tabeli (35 pkt) i ma jeden zaległy mecz.

SWD Wodzisław Śląski U17 - Górnik Łęczna U17 4:1 (2:0)

Zuzanna Karwowska 19., Julia Piętakiewicz 28., Aleksandra Sikora 48., Patrycja Sarapata 54. - Julia Michaluk 75.

Żółte kartki: Zuzanna Przeciszewska, Judyta Brzychcy (obie SWD) - Aleksandra Omelianowicz, Anna Adamska (obie Górnik).

SWD Wodzisław: Kornelia Małyjurek - Julia Piętakiewicz (85. Julia Popiołek), Patrycja Sarapata (89. Katarzyna Psota), Zuzanna Karwowska, Sofiia Lutsan (75. Nikola Żuchowicz), Roksana Kozłowska, Wiktoria Błatoń, Zuzia Przeciszewska, Judyta Brzychcy (65. Yaryna Skiriak), Aleksandra Sikora, Nicole Jendrzejczyk. Trenerzy: Paweł Woźniak, Marcin Ćwikliński.

Górnik: Amelia Jarguz - Aleksandra Ołtuszyk (46. Anna Adamska), Kinga Bień (46. Julia Michaluk), Weronika Korszeń, Weronika Kiepura (55. Aleksandra Omelianowicz), Anna Gliszczyńska, Milena Kazanowska (46. Katarzyna Jezioro), Julia Rudnicka, Wiktoria Wójcik (42. Katarzyna Pasierbiewicz), Julia Karczewska, Emilia Świderska. Trener: Patryk Błaziak.