„Woniak” uratował Unię w doliczonym czasie

Zaległy mecz 21. kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej rozegrano w środę na stadionie przy Zamkowej w Raciborzu. Zmierzyły się czołowe drużyny ligi - Unia Racibórz i LKS Krzyżanowice.

Spotkanie lepiej rozpoczęli niżej notowani przyjezdni. Krzyżanowice krótko po kwadransie gry prowadziły już 2:0, a do bramki trafiali kolejno: Krystian Imiela i Jakub Białas. Unia kontakt złapała jeszcze przed przerwą, gdy piłkę do siatki posłał Dawid Migus. Druga część meczu była emocjonująca do samego końca. 10 minut po przerwie wyrównał Fabian Kaczor i gdy w Raciborzu myślano o tym jak zdobyć gola dającego prowadzenie, to do siatki trafiły Krzyżanowice, a konkretnie Patryk Antończak. Ostatnie pół godziny to napór ze strony Unii i obrona Krzyżanowic, ale nie dawało to efektu w postaci wyrównania. W końcu w piątej minucie doliczonego czasu gry Paweł Woniakowski głową posłał piłkę do bramki i mieliśmy wynik 3:3. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem Unia stworzyła ponownie zagrożenie, ale tym razem piłka nie wpadła już do bramki. W drugiej połowie do groźnego zderzenia doszło pomiędzy Tomaszem Wyrobkiem, a Patrykiem Gołym. Ten drugi musiał opuścić boisko z zakrwawioną głową. Remis 3:3 pozwala Unii nadal utrzymać pozycję lidera, a Krzyżanowice awansowały dzięki temu na pozycję numer 2. Unia ma na koncie 50 punktów, Krzyżanowice 44, a za nimi peleton: Pierwszy Chwałowice (44), Forteca Świerklany (43), Naprzód Borucin (43), LKS Raszczyce (43) i LKS Tworków (40). Krzyżanowice i Świerklany mają do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy.

Unia Racibórz - LKS Krzyżanowice 3:3 (1:2)

Dawid Migus 34., Fabian Kaczor 56., Paweł Woniakowski 90.+5. - Krystian Imiela 16., Jakub Białas 19., Patryk Antończak 60.

Żółte kartki: Zaza Sabiashvili (Unia) - Adrian Kamczyk, Patryk Antończak, Jakub Białas, Piotr Gołąbek (wszyscy Krzyżanowice).

Unia Racibórz: Paweł Wilczewski - Paweł Woniakowski, Bogusław Sobek, Paweł Stępiński (46. Viktor Prykhodko), Fabian Kaczor, Gabriel Szotek (46. Dawid Plizga), Dawid Migus, Patryk Moneta, Kamil Duda, Patryk Goły (68. Zaza Sabiashvili), Marcin Oślizlok. Trener: Dawid Plizga.

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kűhn - Piotr Gołąbek, Adrian Kamczyk (53. Dariusz Pawlusiński), Łukasz Musioł, Jakub Białas, Krystian Imiela, Patryk Antończak, Tomasz Wyrobek, Michał Fichna, Patryk Gałązka (90.+3. Jakub Bugla), Tobiasz Wodecki. Trener: Dariusz Pawlusiński.