Loading...

„Wyjazdowa” porażka Unii Racibórz [SKRÓT MECZU]

Nie przy Zamkowej, nie przy Srebrnej, a przy Urbana swój mecz 8. kolejki 4 ligi rozegrała Unia Racibórz. Rywalem był Orzeł Łękawica.

Unia nietypowo swój mecz rozegrała przy Urbana na stadionie LKS-u Studzienna. Obiekt przy Zamkowej zajęty był przez bieg 24-godzinny, a stadion przy Srebrnej nie posiada odpowiedniej jakości murawy. Stadion przy Urbana nie był szczęśliwy dla czwartoligowca z Raciborza. Przez cały mecz odstawał od Orła Łękawica, który już w 5. minucie przy biernej obronie Unii objął prowadzenie 1:0. Na listę strzelców wpisał się Daniel Iwanek. Do przerwy Orzeł mógł strzelić kolejne gole, ale ostatecznie do przerwy mieliśmy wynik 0:1. Na początku drugiej połowy przyjezdni podwyższyli prowadzenie po strzale z rzutu karnego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Szymon Byrtek. Unia przegrała mecz 0:2 i usprawiedliwić ją można tylko tym, że zabrakło kilku podstawowych zawodników w tym superstrzelca Marcina Oślizloka. Ten niebawem ma wrócić do gry. Unia spadła w tabeli na 14. miejsce i ma już tylko dwa punkty przewagi nad Drzewiarzem Jasienica i Kuźnią Ustroń. Orzeł z Łękawicy wyprzedził raciborską drużynę i plasuje się na miejscu 13. W następnej kolejce Unia Racibórz pojedzie do Ustronia zmierzyć się z tamtejszą Kuźnią (16. miejsce), a Orzeł Łękawica u siebie podejmie Podbeskidzie II Bielsko-Biała (4. miejsce).

Unia Racibórz - Orzeł Łękawica 0:2 (0:1)

Daniel Iwanek 5., Szymon Byrtek 49.-k.

Żółte kartki: Bartosz Kunat, Vasyl Vahin, Fabian Kaczor (wszyscy Unia) - Daniel Iwanek (Orzeł)

Sędziowali: Andrzej Majcher, Błażej Tomaszowski, Przemysław Witkowski (Podokręg Katowice)

Unia Racibórz: Kamil Grycman, Paweł Woniakowski, Bartosz Kunat, Wojciech Krzystała (25. Vasyl Vahin), Fabian Kaczor, Miłosz Pietrowski, Adrian Kuczera (85. Bartosz Łagosz), Dawid Plizga, Dawid Migus, Gabriel Szotek (85. Maksymilian Musioł), Kamil Szlufarski. Trener: Dawid Plizga.

Orzeł Łękawica: Łukasz Byrtek - Kacper Piórecki, Szymon Byrtek, Kamil Małolepszy (73. Patryk Marczyński), Daniel Iwanek, Mateusz Biegun, Jakub Michalec, Mateusz Widuch, Tomasz Janik, Sebastian Pępek (82. Błażej Porębski), Robert Mrózek (70. Antoni Rozmus). Trener: Marcin Studencki.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI