Zabełków wysokim zwycięstwem świętował 115-lecie [WIDEO]

W meczu 9. kolejki piłkarskiej A klasy (grupa: Racibórz) LKS Zabełków wygrał na własnym boisku z drużyną Buk Rudy 5:1.

Już w 11. minucie spotkania padła pierwsza bramka dla gospodarzy. Przemysław Szuścik wykorzystał niezdecydowanie bramkarza gości i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. W 22. minucie był remis 1:1. Patryk Konieczny wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobył bramkę. Już dwie minuty później Filip Sedlaczek odebrał piłkę zawodnikowi gości i ładnym strzałem pokonał bramkarza. W pierwszej połowie gry padła jeszcze jedna bramka. W 39. minucie Michał Gabor wykonywał rzut wolny, strzelił obok muru i piłka wpadła do siatki.

W 68. minucie spotkania Przemysław Szuścik strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu i czwartą dla gospodarzy. Wynik na 5:1 ustalił Łukasz Wowra, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali.

W następnej kolejce LKS Zabełków zagra na wyjeździe z drużyną LKS Pawłów, a Buk Rudy będzie podejmował na własnym boisku lidera Przyszłość Rogów.

LKS Zabełków - Buk Rudy 5:1 (3:1)

Bramki: Przemysław Szuścik 11., 68., Filip Sedlaczek 24., Michał Gabor 39., Łukasz Wowra 76. - Patryk Konieczny 22.

Sędziowali: Piotr Poznański, Dariusz Lenort, Łukasz Sytnik (KS Racibórz).

Żółte kartki: Michał Gabor, Piotr Musiolik (LKS Zabełków) - Łukasz Moric (Buk Rudy).

LKS: Mateusz Kozimor - Łukasz Wowra (85. Kacper Chluba), Piotr Musiolik (75. Kamil Sedlaczek), Adrian Tomański (80. Mateusz Madeja), Tomasz Hiltawski, Rafał Kolar, Paweł Krasuski, Michał Gabor (45. Said Chaher), Filip Sedlaczek, Przemysław Szuścik, Michał Warzeszka. Trener: Krzysztof Jurczyk.

Buk: Szymon Kalemba - Kacper Węglorz, Michał Węglorz, Oliwier Niemiec (60. Szymon Uwara), Kacper Grabowicz (66. Tomasz Bok), Adam Tworuszka, Łukasz Moric (45. Patryk Hamiga), Thomas Przybyła (45. Patryk Hoinza), Jakub Tomala, Michał Kosteczko, Patryk Konieczny (82. Kacper Błażyczek). Trener: Tomasz Bok.