Zamkowa zdobyta przez Czaniec [SKRÓT MECZU]

Długimi miesiącami udawało się Unii Racibórz obronić „Twierdzę przy Zamkowej”. Niezależnie od tego w jakiej formie byli piłkarze Unii, to u siebie zawsze udawało się zdobyć przynajmniej punkt. I tym razem powinno zakończyć się przynajmniej remisem, ale ostatecznie w 6. kolejce IV ligi (gr. śląska II) zwycięski z Raciborza wyjechał LKS Czaniec.

Unia od początku marnowała dogodne sytuacje. Czaniec z kolei wykorzystał błąd obrony i za sprawą Oleksandra Apanchuka objął prowadzenie w Raciborzu. Następnie oglądaliśmy kolejne składne akcje Unitów, ale z fatalnym wykończeniem. Do bramki w końcu udało się trafić przed przerwą, a na listę strzelców wpisał się Gabriel Szotek. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, a najlepszą miał Dawid Migus, który trafił w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Czaniec skarcił Unię, a piłkę do bramki posłał Sebastian Wiśniowski. Czaniec dzięki wygranej awansował na 5. miejsce w tabeli (10 pkt.), a Unia Racibórz plasuje się na miejscu 11. (6 pkt.). W następny weekend Czaniec podejmie rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała (3. miejsce), a Unia Racibórz pojedzie do Landka zagrać mecz ze Spójnią (13. miejsce).

Unia Racibórz - LKS Czaniec 1:2 (1:1)

Gabriel Szotek 42. - Oleksandr Apanchuk 23., Sebastian Wiśniowski 87.

Żółte kartki: Dawid Plizga, Kamil Duda, Fabian Kaczor, Vasya Vahin (wszyscy Unia) - Daniel Stwora (Czaniec).

Sędziowali: Rafał Rokosz, Krystian Furgała, Przemysław Witkowski (Podokręg Katowice).

Unia Racibórz: Kamil Grycman - Kamil Duda (60. Paweł Woniakowski), Patryk Goły, Fabian Kaczor (76. Vasya Vahin), Dawid Migus, Miłosz Pietrowski, Paweł Stępiński, Kamil Szlufarski, Gabriel Szotek (71. Adrian Kuczera), Paweł Witt, Dawid Plizga (71. Viktor Prykhodko). Trener: Dawid Plizga.

LKS Czaniec: Patryk Kierlin - Oleksandr Apanchuk, Bartłomiej Borak, Seweryn Pielichowski, Maciej Felsch, Filip Handy (56. Ilya Nazdryn-Platnitski), Andrii Apanchuk (80. Sebastian Wiśniowski), Wojciech Stańczak, Patryk Świniański, Daniel Stwora, Jonasz Orlicki (56. Rafał Hałat). Trener: Szymon Waligóra.