Zemsta ROW-u na Bestwinie. Cudowny gol Brychlika

W czwartek w meczu 21. kolejki IV ligi (gr. Śląska II) ROW 1964 Rybnik pokonał na swoim stadionie LKS Bestwina aż 5:0. W rundzie jesiennej to Bestwina wygrała u siebie z ROW-em 5:1.

Początek meczu nie wskazywał jednak, że ROW odniesie aż tak wysokie zwycięstwo. Rybniczanie marnowali dogodne sytuacje i na tablicy wyników długo utrzymywał się wynik 0:0. Przyjezdni także mieli świetną sytuację na zdobycie bramki. Do przerwy jednak było bez bramek.

Worek rozwiązał się po przerwie. W 52. minucie prowadzenie drużynie ROW-u dał Jakub Pochcioł. Minutę później było już 2:0, a do siatki trafił Mateusz Cywka. Najpiękniejszego gola kibice ujrzeli w 65. minucie spotkania. Przemysław Brychlik pięknie przyjął dośrodkowanie i z przewrotki wpakował piłkę do siatki. Na 4:0 i 5:0 rybniczanie strzelili z rzutów karnych. Najpierw Łukasz Krakowczyk, a następnie Jan Janik. ROW 1964 Rybnik dzięki wygranej awansował na 11. miejsce w tabeli (24 pkt), a Bestwina jest na pozycji nr 15 (11 pkt).

ROW 1964 Rybnik – LKS Bestwina 5:0 (0:0)

Jakub Pochcioł 52., Mateusz Cywka 53., Przemysław Brychlik 65., Łukasz Krakowczyk 78.-k., Jan Janik 82.-k.

Żółte kartki: Jakub Pochcioł (ROW) - Mateusz Kudrys, Bartosz Kokot, Wojciech Wilczek, Dawid Lech (wszyscy Bestwina)

ROW 1964: Paweł Kapusta - Jan Janik, Arkadiusz Lalko, Przemysław Brychlik (78. Nikodem Juraszczyk), Jakub Pochcioł, Łukasz Krakowczyk (84. Olivier Wiora), Yaroslav Baranskyi, Mateusz Cywka (70. Konrad Warmiński), Kasjan Szewieczek, Michał Pieczka (72. Olaf Sobik), Marek Krotofil. Trener: Dariusz Widawski.

LKS Bestwina: Mateusz Kudrys - Antoni Olek, Patryk Smalcerz, Bartosz Kokot (46. Konrad Liszka), Damian Gacek, Wojciech Wilczek, Patryk Wentland, Dawid Gleidek, Maciej Kosmaty, Dawid Lech, Kacper Kudyba (78. Kacper Wójtowicz).  Trener: Mateusz Gazda.