Zgoda lepsza od Kolejarza

W meczu 26. kolejki raciborskiej A klasy Zgoda Zawadą Książęca zmierzyła się z Kolejarzem Chałupki.

Pierwsze pół godziny nie przyniosło wielkich emocji, jednak dalsza część meczu jak najbardziej. Tuż przed przerwą bramkę dla Kolejarza, który znajduje się niżej w tabeli strzelił jeden z kilku Czechów grających w Chałupkach - Rene Macko. Gdy wydawało się, że gościom uda się prowadzić do przerwy, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. W doliczonym czasie na bramkę zamienił go Tomasz Sobeczko. Remis utrzymywał się przez kolejne 20 minut, a lepiej wyglądały ataki Kolejarza. Prowadzenie po rzucie rożnym objęła jednak Zgoda. Do siatki trafił doświadczony Andrzej Miensopust. Nieco rozkojarzona ekipa z Chałupek przyjęła po chwili kolejny cios, a do bramki znów trafił Sobeczko. Nadzieję w serca zawodników i kibiców z Chałupek wlał niezawodny Andrzej Kaczor, grający prezes Kolejarza, który zdobył przepięknego gola w 84. minucie. Zapowiadało się, że Chałupki powalczą o remis, ale do głosu pod koniec doszli gospodarze. Najpierw Szymon Maślanka trafił na 4:2, po chwili był rzut karny dla Zgody (nie wykorzystał Sobeczko), a już w trzeciej minucie doliczonego czasu Sobeczko skompletował hat-tricka i ustalił wynik spotkania na 5:2. Zgoda zajmuje 9. miejsce w tabeli (33 pkt.), a Kolejarz jest 13. (24 pkt.)

LKS Zgoda Zawada Książęca - KS Kolejarz Chałupki 5:2 (1:1)

Tomasz Sobeczko 45.+1.-k., 69., 90.+3., Andrzej Miensopust 66., Szymon Maślanka 87. - Rene Macko 38., Andrzej Kaczor 84.

Żółte kartki: Martin Macko, Lukasz Kurusta, Lukas Svoboda (wszyscy Kolejarz)

Zgoda: Wojciech Klecha - Andrzej Miensopust, Tomasz Tiebler, Michał Górny, Artur Chroboczek, Szymon Maślanka, Marek Kolodziej (13. Krzysztof Porwoł), Paweł Czogalla, Rafał Drożdż, Mateusz Musioł, Tomasz Sobeczko. Trener: Rafał Drożdż.

Kolejarz: Mateusz Kozimor - Martin Beresik, Andrzej Kaczor, Kamil Kotkowski, Lukasz Kurusta, Marcin Macko, Rene Macko, Łukasz Paskuda (65. Martin Samlik), Lukas Svoboda, Pavel Zahatlan, Fabian Zając. Trener: Józef Jadrny.