Zimowy koniec jesieni [WIDEO]

W meczu 18. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice przegrał na własnym boisku z Karkonoszami Jelenia Góra 2:3.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla drużyny gości. Już w 10. minucie Dominik Radziemski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i zdobył gola celnym strzałem głową. W pierwszej połowie spotkania padła jeszcze jedna bramka. Tym razem gola zdobył zawodnik Pniówka, Kamil Szymura. Podobnie jak w przypadku pierwszej bramki, tym razem również gol padł po stałym fragmencie gry. Kamil Szymura trafił do siatki głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Druga część gry była bardziej emocjonująca niż pierwsza. Już po czterech minutach goście znów objęli prowadzenie. Gol znów padł po strzale głową, a strzelcem został Kacper Chmielewski. Pniówek dążył do wyrównania i zawodnicy byli tego blisko w kolejnych minutach, jednak sędzia nie uznał bramki strzelonej przez napastnika gospodarzy (faul na bramkarzu). Jednak już w 72. minucie nie było wątpliwości i Dawid Hanzel wyrównał na 2:2 (kolejny gol strzelony głową). W ostatnich minutach spotkania goście rozegrali akcję decydującą o wygranej. Mateusz Baszak uderzył mocno prawą nogą i bramkarz Pniówka był bez szans. Patryk Zapała w końcówce meczu był zmuszony opuścić boisko z powodu kontuzji i w bramce gospodarzy stanął zawodnik z boiska, Przemysław Szkatuła.

Było to ostatnie tegoroczne spotkanie ligowe. Pniówek-74 Pawłowice uplasował się na 8. miejscu w tabeli, z dorobkiem 26 punktów. Drużyna Karkonosze Jelenia Góra zajęła 4. miejsce w tabeli, z dorobkiem 32 punktów.

Pniówek-74 Pawłowice - Karkonosze Jelenia Góra 2:3 (1:1)

Bramki: Kamil Szymura 33., Dawid Hanzel 72. - Dominik Radziemski 10., Kacper Chmielewski 48., Mateusz Baszak 87.

Sędziowali: Michał Bobrek, Rafał Pąchalski, Grzegorz Oleszkowicz (Małopolski ZPN).

Żółte kartki: Piotr Topolewski, Kamil Herman, Dawid Hanzel, Piotr Trąd, Filip Lachendro, Dawid Weis (wszyscy Pniówek-74 Pawłowice) - Jakub Firmanty, Kacper Chmielewski, Mateusz Baszak (Karkonosze Jelenia Góra).

Pniówek: Patryk Zapała - Piotr Topolewski (46. Dawid Hanzel), Michał Płowucha, Kamil Szymura, Przemysław Szkatuła, Dawid Morcinek (46. Kamil Glenc), Piotr Trąd (85. Filip Lachendro), Jakub Kasperowicz, Kamil Herman (46. Jakub Szczęch), Dawid Weis, Mateusz Szatkowski (82. Kamil Spratek). Trener: Aleksander Mużyłowski.

Karkonosze: Wojciech Fościak - Jakub Firmanty (82. Igor Posacki), Michał Pojasek, Tobiasz Kuźniewski, Patryk Maciejewski, Nikodem Siudak, Przemysław Kocot, Kacper Chmielewski (82. Kacper Tokarz), Dominik Radziemski, Marcel Ratajski (62. Mateusz Jaros), Mateusz Baszak (90. Kacper Siwek). Trener: Jacek Kołodziejczyk.