Zwycięski gol Fabiana [WIDEO]

W meczu 27. kolejki piłkarskiej klasy A (grupa Tychy) LKS Gardawice wygrał na własnym boisku z drużyną LKS Woszczyce 1:0.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane i przyniosły kilka akcji, które nie stwarzały zagrożenia pod bramką przeciwników. W końcówce pierwszej połowy zawodnik gospodarzy uderzył mocno z dystansu, ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Ta część gry nie przyniosła bramek.

W 57. minucie gospodarze wykorzystali mocny wyrzut z autu i zdobyli bramkę na 1:0. Najlepiej w polu karnym zachował się Bartłomiej Fabian i z bliska umieścił piłkę w siatce. W 79. minucie goście wykonywali rzut rożny i po kiksie obrońcy z Gardawic piłka trafiła w słupek. LKS Woszczyce próbował wyrównać, jednak większość strzałów mijała światło bramki. Ostatecznie gospodarze zgarnęli trzy punkty.

W następnej kolejce LKS Gardawice będzie podejmował u siebie LKS Łąka, a LKS Woszczyce zagra na własnym boisku ze Zniczem Jankowice.

LKS Gardawice zajmuje 12. miejsce w tabeli, z dorobkiem 33 punktów, a LKS Woszczyce plasuje się na 8. miejscu i zdobył 41 punktów.

LKS Gardawice - LKS Woszczyce 1:0 (0:0)

Bramka: Bartłomiej Fabian 57.

Sędziowali: Grzegorz Plewnia, Natan Badura, Bartłomiej Janik (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Mateusz Kołodziej, Marcin Pach, Damian Tomala, Tomasz Szołtysek (LKS Gardawice) - Marcin Pawłowski, Robert Tkocz (LKS Woszczyce).

Gardawice: Bartosz Sobota - Jakub Brzozowski, Bartłomiej Fabian, Arkadiusz Frydrych, Mateusz Kołodziej, Marcin Pach, Marcin Pańczyk (80. Tomasz Szołtysek), Kamil Strzoda, Damian Tomala (78. Dawid Szier), Mateusz Wilk (65. Marlon Potoczny), Tomasz Zastawny. Trener: Tomasz Szołtysek.

Woszczyce: Michał Woźnica - Eryk Buchalik, Kacper Drzewiecki (65. Arkadiusz Miguła), Radomir Kowalski, Marcin Pawłowski, Jakub Peruń, Łukasz Piórek, Karol Pitlok, Damian Poprawa, Daniel Szocik (83. Julian Tucholski), Robert Tkocz. Trener: Dawid Jakubczyk.