Zwycięstwo Kolejarza z Krzanowicami [WIDEO]

W meczu 3. kolejki piłkarskiej A klasy (grupa: Racibórz) Kolejarz Chałupki wygrał na własnym boisku z drużyną KS 1905 Krzanowice 3:2.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla drużyny gospodarzy, ponieważ już w 6. minucie meczu Martin Macko pięknym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie Kolejarzowi. Goście wyrównali za sprawą Dariusza Żurawika, który w 19. minucie meczu z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

Jeszcze w pierwszej połowie meczu KS 1905 Krzanowice miał idealną sytuację do strzelenia drugiej bramki, ale rzut karny obronił Dominik Kupka, a dobitka trafiła w słupek. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:1.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli goście. W 50. minucie Mateusz Okrent wykorzystał dobre podanie Dariusza Żurawika i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Już dziewięć minut później na tablicy widniał remis 2:2. Rzut karny dla Kolejarza wykorzystał Robert Tkocz. W 72. minucie spotkania miała miejsce akcja, która zadecydowała o końcowym wyniku meczu. Rene Macko otrzymał długie podanie z defensywy i wykorzystał sytuację strzelecką. Tym samym wyprowadził Kolejarz Chałupki na prowadzenie 3:2 i takim wynikiem zakończył się mecz.

W następnej kolejce Kolejarz Chałupki zagra na wyjeździe z drużyną Buk Rudy Wielkie, a KS 1905 Krzanowice u siebie z LKS 07 Markowice.

Kolejarz Chałupki - KS 1905 Krzanowice 3:2 (1:1)

Bramki: Martin Macko 6., Robert Tkocz 59., Rene Macko 72. - Dariusz Żurawik 19., Mateusz Okrent 50.

Sędziowali:  Stanisław Wieczorek, Bartosz Naleśnik, Mikalay Kiryienka (KS Racibórz).

Żółte kartki: Adam Sipula, Rene Macko (Kolejarz Chałupki) - Dariusz Żurawik (KS 1905 Krzanowice).

Chałupki: Dominik Kupka - Kamil Kotkowski, Adam Sipula, Robert Tkocz, Matej Balavajder (55. Jakub Balavajder) , Dawid Fedorów, Kacper Kaczor, Fabian Kaczor (85. Paweł Matuszek), Rene Macko, Martin Macko (90. Piotr Gołąbek), Karol Gładkowski (46. Grzegorz Pytlik). Trener: Josef Jadrny.

Krzanowice: Mateusz Matejasik - Mateusz Adamczyk (81. Mateusz Koczy), Patryk Jasny (78. Paweł Herber), Bartosz Hryckiewicz, Rafał Fojcik (60. Patryk Gorzawski), Pascal Holajn, Robert Niewiera, Mateusz Okrent, Tomasz Wittek, Dariusz Żurawik, Kamil Koliński. Trener: Krzysztof Koliński.