Zwycięstwo Unii Racibórz w Lubomi. Gol Mariusza Pawełka

W meczu 20. kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej Unia Racibórz pokonała Silesię Lubomia na ich terenie 3:1.

Mecz jednak lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zamykają ligową tabelę. W 15. minucie meczu bramkę dla Silesii strzelił... Mariusz Pawełek. Od rundy wiosennej były bramkarz wielu ekstraklasowych klubów poza tym, że jest prezesem Silesii został także napastnikiem drużyny z Lubomi. Przed przerwą Unia zdołała wyrównać, a piłkę do bramki posłał Patryk Moneta. Minutę później gospodarze domagali się rzutu karnego po faulu na Pawełku, jednak sędzia nie zdecydował się wskazać na 11 metr.

W drugiej połowie lepiej prezentowała się już drużyna lidera okręgówki. Unia Racibórz prowadzona przez trenera Dawida Plizgę objęła prowadzenie po golu strzelonym przez Fabiana Kaczora. Na 20 minut przed końcem trzecią bramkę dla raciborskiej ekipy strzelił Bartosz Łagosz tym samym przypieczętowując zwycięstwo Unii w Lubomi.

Unia Racibórz pozostaje liderem mając 41 punktów, natomiast Silesia Lubomia zamyka tabelę z 7 oczkami na koncie.

Silesia Lubomia - Unia Racibórz 1:3 (1:1)
Mariusz Pawełek 15. - Patryk Moneta 44., Fabian Kaczor 51., Bartosz Łagosz 70.

Żółte kartki: Kamil Biły, Dawid Lenart, Filip Kiełkowski, Mariusz Pawełek (wszyscy Silesia Lubomia) - Fabian Kaczor, Bartosz Łagosz (obaj Unia Racibórz)

Silesia Lubomia: Leszek Romański - Aleksander Kwiek, Adam Melc, Dawid Burek (72. Kamil Rogalski), Mariusz Pawełek, Marcin Szymiczek, Dawid Lenart (75. Robert Pawełek), Mariusz Adaszek, Kamil Biły, Wiktor Kampka (70. Michał Kolorz), Filip Kiełkowski. Trener: Mariusz Adaszek.

Unia Racibórz: Paweł Wilczewski - Kamil Duda (46. Gabriel Szotek), Paweł Woniakowski, Paweł Stępiński, Bogusław Sobek (46. Viktor Prykhodko), Dawid Migus, Fabian Kaczor (66. Bartosz Łagosz), Patryk Moneta, Patryk Goły (90.+1. Jakub Ziemkiewicz), Zaza Sabiashvili (87. Adrian Kuczera), Marcin Oślizlok. Trener: Dawid Plizga.

Na zdjęciu: Dawid Plizga (trener Unii Racibórz) i Aleksander Kwiek (zawodnik Silesii Lubomia). Razem rozegrali blisko 500 meczów na poziomie Ekstraklasy.