Zwycięstwo Unii Turza Śląska z Decorem Bełk [WIDEO]

W meczu 25. kolejki 4 ligi (grupa śląska II) Unia Turza Śląska pokonała na swoim stadionie Decor Bełk 2:0.

Choć Unia Turza dopisała na swoje konto 3 punkty, to wcale nie było tak łatwo. Do przerwy mimo kilku dogodnych sytuacji utrzymywał się bezbramkowy wynik. Po przerwie gospodarze wciąż próbowali kruszyć mur postawiony przez przyjezdnych, ale wciąż wynik brzmiał 0:0. W końcu udało się wywalczyć rzut karny, ale i tym razem gol nie padł. Zmarnował go Kamil Kucharski. Unia wciąż napierała bramkę gości i w końcu ku uciesze miejscowych piłkę do bramki posłał Michał Gałecki. Nim skończył się mecz gospodarze powiększyli swoją bramkową przewagę, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Danieluk. Ostatecznie Unia Turza Śląska pokonała Decor Bełk 2:0 i tymczasowo awansowała na pozycję lidera tabeli, bowiem jej główny rywal w walce o mistrzostwo ligi - Polonia Łaziska Górne gra swój mecz w niedzielę. Na ten moment turzanie prowadzą w tabeli z 53 punktami na koncie. Polonia ma trzy punkty mniej (w 25. kolejce gra w Łękawicy z Orłem).

Unia Turza Śląska - Orzeł Łękawica 2:0 (0:0)

Bramki: Gałecki, Danieluk.