Zwycięstwo w derbach okraszone cudownym golem [WIDEO]

W meczu 11. kolejki piłkarskiej klasy A (grupa Tychy) LKS Gardawice przegrał w Wyrach grając jako gospodarz z Fortuną Wyry 1:3.

W 27. minucie meczu fantastyczną bramkę zdobył zawodnik gości Wojciech Oltman. Najpierw przerzucił sobie piłkę nad przeciwnikiem, następnie oddał strzał prawie z połowy boiska. Piłka przeleciała nad zaskoczonym bramkarzem i wpadła do siatki. Gol stadiony świata. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gospodarzy. Mateusz Kołodziej oddał strzał po zamieszaniu podbramkowym i umieścił piłkę w siatce. Na kolejne emocje kibice musieli czekać aż do ostatnich dziesięciu minut meczu. Wtedy to ostateczne ciosy zadali goście, a konkretnie Piotr Załuski. Zdobył on dwie bramki i dał trzy punkty ekipie Fortuny.

W następnej kolejce LKS Gardawice zagra na wyjeździe z drużyną LKS Woszczyce, a Fortuna Wyry będzie podejmować u siebie Znicz Jankowice.

LKS Gardawice - Fortuna Wyry 1:3 (0:1)

Bramki: Mateusz Kołodziej 52. - Piotr Załuski 84., 87., Wojciech Oltman 27.

Sędziowali: Paweł Dziopak, Paweł Myszor, Grzegorz Plewnia (KS Tychy).

Żółte kartki: Mariusz Horny, Szymon Mazur, Mateusz Wilk (LKS Gardawice) - Krzysztof Gersok, Wojciech Oltman (Fortuna Wyry).

LKS: Bartosz Sobota - Mariusz Horny, Karol Kiel, Mateusz Kołodziej, Mateusz Koziarz, Marcin Pańczyk, Sebastian Sidor, Kamil Strzoda, Dawid Szier (46. Szymon Mazur), Mateusz Żak (46. Mateusz Wilk), Tomasz Zastawny. Trener: Tomasz Szołtysek.

Fortuna: Patryk Ksiądź - Ireneusz Badura (80. Dawid Banaś), Dawid Fuchs, Krzysztof Gersok, Wojciech Oltman, Michał Pawełczyk, Marcin Piekarz (51. Daniel Wiesiołek), Łukasz Piwczyk, Jacek Rączka, Szymon Słupik, Piotr Załuski (90. Aleksander Łomozik). Trener: Rafał Franke.