Derby Rybnika dla Górnika [SKRÓT MECZU]

W meczu 8. kolejki A klasy (Rybnik) Sygnały Gotartowice zmierzyły się u siebie w derbach Rybnika z Górnikiem Boguszowice.

Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji strzeleckich. Jak przystało na derby zobaczyliśmy też sporo żółtych kartek. Górnik miał od początku klarowniejsze sytuacje do zdobycia gola i to przełożyło się w 19. minucie na prowadzenie drużyny z Gotartowic. Na listę strzelców wpisał się Patryk Cendrowski. Sygnały próbowały szybko wyrównać, ale w dobrych sytuacjach marnowały swoje szanse. W końcu z pomocą przyszedł obrońca Górnika, który zagrał w polu karnym piłkę ręką. Michał Benk z Sygnałów bardzo pewnie, silnym precyzyjnym strzałem dał gospodarzom wyrównanie. Do przerwy mieliśmy remis 1:1. W drugiej połowie Sygnały opadały z sił, a Górnik objął prowadzenie po strzale głową Mateusza Mosza. Derbom towarzyszyli także zagorzali kibice, którzy co chwilę dawali o sobie znać rzucając petardy i odpalając fajerwerki w bezpiecznym miejscu poza terenem gry. Górnik powiększał swoją przewagę, a po drugim trafieniu Mosza mieliśmy już 3:1 dla przyjezdnych. Do końca meczu nie mieliśmy już goli, a więcej było wspomnianych na początku żółtych kartoników. Górnik wygrał w derbach z Sygnałami 3:1. Ekipa z Boguszowic awansowała na 6. miejsce w tabeli (14 pkt). Sygnały okupują przedostatnie miejsce (3 pkt). W następnej kolejce Górnik zmierzy się u siebie z Borowikiem Szczejkowice (8. miejsce), a Sygnały pojadą do Baranowic (4. miejsce).

Sygnały Gotartowice - Górnik Boguszowice 1:3 (1:1)

Michał Benk 35.-k. - Patryk Cendrowski 19., Mateusz Mosz 54., 62.

Żółte kartki: Łukasz Norek, Mateusz Chmielewski, Tomasz Sputek, Patryk Kulik, Kamil Sobik (wszyscy Sygnały) - Kacper Gojny, Karol Szypuła, Paweł Semeniuk (wszyscy Górnik).

Sędziowali: Patryk Kocur, Seweryn Elsner, Patryk Bombik (Podokręg Rybnik).

Sygnały: Szymon Piskula - Łukasz Norek, Lesław Jadczyk, Tomasz Sputek, Mateusz Chmielewski, Arkadiusz Sikora (46. Kamil Sobik), Marek Malcher, Kamil Bujok (46. Łukasz Kuciej), Łukasz Reinhard (54. Patryk Kulik), Michał Benk (83. Piotr Werber), Rafał Syrek. Trener: Dariusz Momot.

Górnik Boguszowice: Łukasz Tecław - Patryk Cendrowski, Jakub Filipiak, Łukasz Łuc, Rafał Tecław (83. Mateusz Myler), Michał Dzierżęga (90. Oliwier Kachniarz), Grzegorz Pilny (46. Kacper Gojny), Mateusz Mosz, Dominik Kogut (75. Paweł Semeniuk), Kamil Kolus (46. Karol Szypuła), Adam Paszenda (60. Paweł Marszolik). Trener: Adam Roezner.