Egipt nie dał rady w Wojnowicach [SKRÓT MECZU]

Trudne początki Pogoni Wojnowice w głubczyckiej B klasie już są raczej za tym zespołem. W pierwszych czterech kolejkach wojnowicka Pogoń zanotowała tylko jeden remis i poniosła trzy porażki. Tydzień temu Wojnowice przełamały się w Chomiąży wygrywając 4:1. Tym razem do Wojnowic przyjechał Egipt Krzyżowice, który miał na koncie dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w bałaganie panującym na boisku odnaleźli się lepiej. Efektem był gol w 23. minucie Dawida Kędzioły. Egipt prowadząc niejako wystawił białą flagę, bowiem z kontuzją zszedł jeden z zawodników i ekipa z Krzyżowic mając braki na rezerwie musiała grać w „10”. Pogoń wykorzystała to i jeszcze przed przerwą wyrównała na 1:1, a autorem gola był Bartłomiej Czarny. Po przerwie Pogoń opanowała wydarzenia boiskowe i w ciągu 8 minut objęła prowadzenie 4:1. Najpierw gola na 2:1 strzelił obchodzący tego dnia urodziny grający trener Pogoni - Grzegorz Duda, a po chwili dosyć przypadkową, ale ładną bramkę zdobył ponownie Czarny. Na 4:1 wynik ustalił Mateusz Prus. W ostatnich dwóch kwadransach meczu gole już nie padły. Pogoń dzięki wygranej awansowała na 6. miejsce w tabeli (7 pkt), a Egipt spadł na miejsce 7. (7 pkt). Kolejny mecz Egipt rozegra po swojej pauzie. Za dwa tygodnie zmierzy się z Orłem Dzierżysław (1. miejsce). Pogoń rozpoczyna serię wyjazdów, a zacznie ją w przyszły weekend od spotkania z nieopodal położonym Sokołem z Boguchwałowa (2. miejsce).

Pogoń Wojnowice - FC Egipt Krzyżowice 4:1 (1:1)

Bartłomiej Czarny 42., 55., Grzegorz Duda 50., Mateusz Prus 58. - Dawid Kędzioła 23.

Żółte kartki: Tomasz Brodaj (Pogoń) - Tomasz Surmiński (Egipt).

Sędziował: Jan Węgrzyn (Podokręg Kędzierzyn-Koźle)

Pogoń Wojnowice: Piotr Panicz - Mateusz Brodaj (73. Vasyl Shtyrkhun), Tomasz Brodaj, Dariusz Cytera, Rafał Kleniewski, Wojciech Babik, Grzegorz Duda (79. Rafał Fojcik), Marcin Wystyński, Mateusz Prus (79. Tymoteusz Balcer), Jan Tyl (79. Rafał Witkowski), Bartłomiej Czarny (64. Paweł Kasznia). Trener: Grzegorz Duda.

FC Egipt Krzyżowice: Jacek Kopek, Sylwester Adamczyk, Rafał Humeniuk, Krzysztof Katra, Dawid Kędzioła, Przemysław Kopek (46. Mateusz Leńczak), Przemysław Majewski, Łukasz Wielądek, Rafał Zmurczyński, Szymon Nasierowski, Gracjan Sobków (46. Tomasz Surmiński). Trener: Krzysztof Katra.