Fortuna sprzyjała Studzionce [SKRÓT MECZU]

W meczu 2. kolejki tyskiej A klasy Fortuna Wyry przegrała na swoim stadionie z LKS-em Studzionka 1:2.

Spotkanie tyskiej A klasy bardzo długo się rozkręcało. Brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola, a jeśli te już się pojawiały to dobre interwencje bramkarzy pozwalały zachować czyste konto. Do przerwy mieliśmy rezultat bezbramkowy. Po przerwie coraz gęściej padający deszcz sprawił, że zawodnicy szybciej przemieszczali się po boisku. W końcu w 70. minucie pięknym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Bartosz Brun i gospodarze prowadzili 1:0. Goście szybko odpowiedzieli, a piłkę do bramki posłał Karol Sodzawiczny. Padający deszcz przyczynił się do zwycięstwa przyjezdnych. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę z dystansu uderzył Mateusz Habor, a piłka niefortunnie odbiła się od rąk bramkarza i wpadła do siatki. Goście jeszcze w doliczonym czasie gry mogli podwyższyć wynik, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Studzionka wygrała w Wyrach 2:1. Fortuna Wyrypo tym jak wygrała wszystkie mecze w B klasie, na razie zamyka tabelę A klasy po dwóch meczach z zerowym dorobkiem punktowym. Studzionka plasuje się na miejscu 11. (3 pkt). W kolejnym meczu, który zostanie rozegrany już w środę Fortuna wybierze się na wyjazd do LKS-u Frydek, a Studzionka podejmie u siebie Sokół Wola.

SKS Fortuna Wyry - LKS Studzionka 1:2 (0:0)

Bartosz Brun 70. - Karol Sodzawiczny 75., Mateusz Habor 87.

Żółte kartki: Radosław Kaczmarczyk, Rafał Kiełbowicz (obaj Fortuna Wyry) - Mateusz Habor (Studzionka)

Sędziowali: Paweł Myszor, Rafał Kalinowski, Aleksander Frejowski (Podokręg Tychy)

SKS Fortuna Wyry: Wiktor Marszałek - Tomasz Załęcki (70. Mateusz Smerczek), Radosław Kaczmarczyk (56. Bartosz Brun), Daniel Wiesiołek (62. Patryk Sarnecki), Daniel Wieczorek, Marcin Piekarz, Wojciech Oltman, Grzegorz Hanus, Oskar Wolny (79. Mateusz Pitrasz), Szymon Słupik, Rafał Kiełbowicz. Trener: Rafał Franke.

LKS Studzionka: Szymon Dunat - Marcin Konieczny (73. Stanisław Kowalczyk), Robert Dunat, Marcel Nycz (46. Kamil Szweda), Dominik Foks (55. Marcin Czerwiński), Kacper Gołka, Mateusz Habor, Kajetan Idus, Karol Sodzawiczny, Marcin Domin, Błażej Bączkiewicz (62. Adam Bańczyk). Trener: Karol Sodzawiczny.