Górnik Zabrze zlany przy Bogumińskiej [SKRÓT MECZU]

SWD II Wodzisław Śląski wzmocniony dziewczynami z pierwszej drużyny zmierzył się we wtorek na stadionie przy Bogumińskiej z KKS-em Górnik Zabrze. Mecz rozegrano w ramach ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski w piłce nożnej kobiet na Śląsku.

Już od pierwszych minut wiadomo było kto tu będzie rządził na boisku. W 2. minucie ofensywę rozpoczęła Julia Raczyńska. Nim minął kwadrans było już 2:0 po golu Kingi Przeciszewskiej. Mimo dwubramkowego prowadzenia dziewczyny raziły nieskutecznością, ale z każdą minutą było coraz lepiej i lepiej. W 24. minucie podwyższyła Wiktoria Błatoń, a trzy minuty później piłkę do bramki skierowała Zofia Śmietana. Jeszcze przed przerwą swoje drugie trafienie dołożyła Przeciszewska i pierwszy raz do siatki trafiła Patrycja Sarapata, która długo nie umiała trafić do siatki. Do przerwy zatem wodzisławianki prowadziły z Górnikiem Zabrze 6:0. Po przerwie worek z bramki otworzył się już na dobre. W 47. i 49. minucie hat-tricka skompletowała Zofia Śmietana i mieliśmy już 8:0. W końcu w bramkę wstrzeliła się także Roksana Gulec i po 2/3 czasu meczu mieliśmy 9:0. To jednak nie koniec popisów młodych dziewczyn z SWD. Swoje strzelanie dopiero rozpoczęła Patrycja Sarapata. Kolejne bramki zdobywała w 63., 65. i 71 minucie meczu. Przerwała jej Przeciszewska, która również skompletowała hat-tricka. Na tablicy wyników było już 13:0. Swoją bramkę zdobyła również Zuzanna Karwowska podwyższając prowadzenie z rzutu karnego. Końcówka meczu znów należała do Sarapaty, która poza dotychczasowymi czterema golami, strzeliła jeszcze trzy. Były to trafienia w 80., 82. i 90. minucie meczu. SWD II Wodzisław Śląski pokonał KKS Górnik Zabrze 17:0 i awansował do półfinału na szczeblu wojewódzkim.

SWD II Wodzisław Śląski - KKS Górnik Zabrze 17:0 (6:0)
Julia Raczyńska 2., Kinga Przeciszewska 12., 37., 74., Wiktoria Błatoń 24., Zofia Śmietana 27., 47., 49., Patrycja Sarapata 43., 63., 65., 71., 80., 82., 90., Roksana Gulec 60., Zuzanna Karwowska 77.-k.

Żółte kartki: brak

Sędziowali: Izabela Kowalska-Cichos, Dariusz Piaścik, Grzegorz Płowaś (Podokręg Rybnik)

SWD II: Beata Rydlewska - Zofia Śmietana, Natalia Kawulka, Patrycja Sarapata, Julia Raczyńska, Zuzanna Karwowska, Jolanta Bujalska, Wiktoria Błatoń, Mariola Bujalska, Kinga Przeciszewska, Roksana Gulec. Trener: Marcin Ćwikliński.

KKS Górnik: Klaudia Ledwoń - Kinga Urbaniec, Oliwia Skiba (46. Oliwia Borkowska), Agnieszka Kowalska (46. Julia Tomecka), Julia Niziołek (46. Barbara Iwańska), Wioleta Smorońska (46. Emilia Niziołek), Milena Biszof, Maja Czabaj (46. Paulina Halko), Alicja Dyhdalewicz, Natalia Klyszcz, Angelika Czmok (46. Zuzanna Fujarska). Trener: Barbara Żelichowska.