Lider nadal w Wodzisławiu Śląskim

Piłkarki SWD Wodzisław Śląski zremisowały z Hydrotruckiem Radom przed własną publicznością mecz 13, kolejki 1 Ligi Kobiet.

Spotkanie miało emocjonujący przebieg. Piłkarki z Radomia szybko objęły dwubramkowe prowadzenie - drugi gol pięknej urody, bowiem piłka została posłana do bramki prosto z rzutu rożnego. Przed przerwą kontaktową bramkę dla SWD zdobyła Katarzyna Rozmus. Po przerwie trener Marcin Ćwikliński dokonał trzech zmian, które pobudziły gospodynie do gry. Roksana Gulec i Julia Piętakiewicz sprawiły, że wodzisławianki objęły prowadzenie 3:2. Przed końcem meczu do remisu doprowadziły rywalki i mecz zakończył się remisem 3:3. SWD zajmuje pozycję lidera z 31 punktami na koncie przed Pogonią Tczew (28), Resovią, Hydrotruckiem i Stomilankami Olsztyn (wszyscy po 27).

SWD Wodzisław Śląski - Hydrotruck Radom 3:3 (1:2)

SWD Wodzisław Śl.: Alicja Bzowska - Edyta Botor, Olga Miszczak, Magdalena Dragunowicz, Katarzyna Rozmus (46. Patrycja Sarapata), Aneta Langosz, Zuznanna Karwowska (46. Nicole Jendrzejczyk), Paulina Zawadzka (46. Julia Piętakiewicz), Dominika Rosak (75. Roksana Kozłowska), Roksana Gulec (88. Zuzia Przeciszewska), Katarzyna Jaszek. Trener: Marcin Ćwikliński.

Hydrotruck Radom: Anita Snopczyńska - Aleksandra Zielińska, Aleksandra Szydło, Karolina Kosiarska, Federica Dall'ara (46. Monika Płóciennik), Karolina Mućka, Kinga Molenda (67. Klaudia Żabicka), Karolina Barczak, Magda Rosińska, Paulina Sobczak, Amelia Chmura (88. Agnieszka Franaszek). Trener: Wojciech Pawłowski.