Odra znów prosi się o spadek. Pniówek lepszy przy Bogumińskiej

Drugi mecz pod wodzą duetu trenerskiego Ryszard Wieczorek - Adam Burek na duży minus. Odra przegrała przy Bogumińskiej bardzo ważny mecz o „sześć punktów” z GKS-em ’74 Pniówek Pawłowice 0:2.

Spotkanie 30. kolejki grupy 3, III ligi rozpoczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Pniówek objął prowadzenie już w 6. minucie meczu, a strzałem z dystansu popisał się Dawid Weis. Dobra postawa Odry nie przekładała się w kolejnych minutach na gola. Do przerwy Pniówek prowadził 1:0, a tuż po przerwie podwyższył prowadzenie na 2:0. Tym razem piłkę z bliska do siatki posłał Dawid Hanzel. Od tego czasu Odra nie była już tak groźna poza jednym uderzeniem, gdy piłka trafiła w słupek. Pniówek ’74 Pawłowice dzięki wygranej oddalił się nieco od strefy spadkowej i znacznie awansował w tabeli na 8. miejsce (38 pkt.). Odra ma na koncie 34 punkty i plasuje się tuż nad strefą spadkową (15. miejsce) mając tylko 2 punkty przewagi nad Piastem Żmigród. Ścisk w tabeli jest ogromny i z pewnością czeka nas jeszcze wiele przetasowań na miejscach 8-17. Do końca sezonu pozostały 4 kolejki.

Odra Wodzisław - GKS ’74 Pniówek Pawłowice 0:2 (0:1)

Dawid Weis 6., Dawid Hanzel 51.

Żółte kartki: Artur Gać, Radosław Kruppa, Wojciech Wenglorz (wszyscy Odra) - Piotr Trąd, Dawid Wiciński, Szymon Ciuberek (wszyscy Pniówek).

Odra Wodzisław: Dawid Witek - Krzysztof Krzyżok, Wojciech Wenglorz (84. Maciej Kłosek), Paweł Zdunek, Artur Gać (57. Błażej Czuban), Jan Borek, Marcin Radzewicz, Radosław Kruppa, Wiktor Piejak (57. Mateusz Flak), Maksym Niemiec (72. Kacper Żelazowski), Szymon Kalisz (72. Michał Rycka). Trenerzy: Ryszard Wieczorek, Adam Burek.

GKS '74 Pniówek: Bartosz Gocyk - Dawid Weis, Kamil Glenc, Szymon Ciuberek, Piotr Trąd (86. Kamil Spratek), Dawid Wiciński (90.+5. Kamil Herman), Michał Płowucha, Tomasz Musioł, Dawid Morcinek (69. Grzegorz Glapka), Dawid Hanzel (90.+5 Jakub Kasperowicz), Leon Fulianty. Trener: Jan Furlepa.