Ostatnia wygrała z pierwszą [ZDJĘCIA]

Dwie Unie zmierzyły się w sobotę przy Zamkowej w Raciborzu. Faworyt? Mógł być tylko jeden, bo Unia Turza Śląska jest liderem 4 ligi (gr. śląskiej II), a Unia Racibórz jest po drugiej stronie i zamyka tabelę. Nie takie rzeczy jednak futbol widział i to ta ostatnia Unia pokonała ostatecznie pierwszą 4:3.

Pierwszy gol padł dopiero przed końcem pierwszej połowy. Kamil Szlufarski dał prowadzenie raciborskiej drużynie. Tuż po przerwie z rzutu karnego prowadzenie Unii z Raciborza podwyższył Marcin Oślizlok. To dopiero początek niespodzianek w tym meczu, bo gospodarze strzelili jeszcze gola na 3:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Szlufarski. Unia Turza Śląska obudziła się na 25 minut przed końcem meczu i błyskawicznie zniwelowała straty. Najpierw gola zdobył Kamil Kucharski, po chwili było już 3:2 po golu wychowanka raciborskiej Unii - Michała Rycki. Na 13 minut przed końcem mieliśmy już remis 3:3 po bramce Piotra Glenca. Gdy wydawało się, że Unia Turza pójdzie za ciosem i w perfekcyjny sposób wygra ten mecz, to o sobie dał znać znów Oślizlok i dał prowadzenie, a ostatecznie zwycięstwo Unii Racibórz w 88. minucie meczu. Wygrana nie poprawiła ostatniej lokaty Unii Racibórz (10 punktów), natomiast zaszkodziła Unii Turza Śląska, która spadła z pierwszego na drugie miejsce (24 punktów). Na szczęście turzan strata do lidera - Polonii Łaziska Górne wynosi tylko jeden punkt. Bardziej może martwić to, że Unia z Turzy przegrała drugi mecz z rzędu. W 13. kolejce Unia Turza Śląska podejmie u siebie Podbeskidzie II Bielsko-Biała, a Unia Racibórz pojedzie na bardzo trudny teren do Czechowic-Dziedzic, żeby zmierzyć się z tamtejszym MRKS-em. Meczowi Unii z Unią przyglądał się z trybun Jacek Trzeciak, ostatnio trener Odry Wodzisław Śląski, a jednocześnie od niedawna zawodnik LKS-u Wojnowice. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej żony byłego kierownika Unii Racibórz - Stanisława Kowalczyka.

Unia Racibórz - Unia Turza Śląska 4:3 (1:0)

Kamil Szlufarski 40., 62., Marcin Oślizlok 48.-k., 88. - Kamil Kucharski 66., Michał Rycka 71., Piotr Glenc 77.

Żółte kartki: Adrian Kuczera (Racibórz) - Wojciech Orzeł, Kamil Kucharski, Piotr Glenc (wszyscy Turza Śląska)

Czerwona kartka: Piotr Glenc (90.+3.. Turza Śląska, za dwie żółte).

Unia Racibórz: Daniel Szyra - Kamil Duda, Paweł Stępiński, Paweł Witt, Adrian Kuczera, Miłosz Pietrowski, Fabian Kaczor (89. Bartosz Kunat), Dawid Migus (90.+1. Vasya Vahin), Dawid Plizga, Kamil Szlufarski (84. Gabriel Szotek), Marcin Oślizlok. Trener: Dawid Plizga.

Unia Turza Śląska: Mateusz Tomala - Wojciech Orzeł (81. Aleksander Barteczko), Michał Mazur, Kamil Tront (46. Paweł Staniczek), Mateusz Danieluk (69. Michał Rycka), Szymon Jary, Bartosz Łyczko (60. Arkadiusz Woś), Piotr Glenc, Mariusz Wanglorz (46. Kamil Kucharski), Patryk Witkowski, Patryk Dudziński (60. Dawid Pawlusiński). Trener: Marek Hanzel.