Pewne zwycięstwo Nędzy

Na stadionie LKS 1908 Nędza gospodarze podejmowali LKS Tworków. Spotkanie rozegrano w ramach 19. kolejki spotkań raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej. Nędza pokonała Tworków 3:1 tym samym rewanżując się przyjezdnym za porażkę w takim samym stosunku w rundzie jesiennej.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Rzut karny na bramkę zamienił Mariusz Frydryk. W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn nie stwarzali zbyt wielu dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Po przerwie gospodarze w trzy minuty odebrali myśli o korzystnym wyniku ekipie przyjezdnej. Najpierw na 2:0 podwyższył Tomasz Wardęga, a po chwili było już 3:0 po bramce Frydryka. Rozmiar porażki strzałem z rzutu karnego zmniejszył Konrad Kochan.

LKS Tworków zajmuje obecnie 4. miejsce z 33 punktami, a LKS 1908 Nędza jest na miejscu 10 i ma 26 punktów. Liderem jest Unia Racibórz mająca 38 oczek.

LKS 1908 Nędza - LKS Tworków 3:1 (1:0)

Mariusz Frydryk 22.-k., 69., Tomasz Wardęga 67. - Konrad Kochan 85.-k.

Żółte kartki: Konrad Kochan (Tworków)

Nędza: Mateusz Mrozek - Thomas Przybyła, Mateusz Szuba, Tomasz Wardęga, Arkadiusz Piotrowski, Nathan Przybyła (70. Robert Kurzeja), Eliasz Rudek, Mateusz Stawinoga (90. Rafał Fojcik), Marek Prusicki, Adrian Cichecki (46. Dawid Fojcik), Mariusz Frydryk. Trener: Mirosław Pniewski.

Tworków: Marek Świrzewski - Grzegorz Jakosz, Konrad Kochan, Jakub Klimaszka (65. Mateusz Kocot), Marek Fojcik, Piotr Złoty, Filip Erynkwajt, Szymon Ostrzołek (45. Dawid Pawela), Krzysztof Szewczyk, Artur Leśniak, Krzysztof Cerkowniak. Trener: Adam Jachimowicz.