Piast Gol zwyciężył w Wyrach [SKRÓT MECZU]

W meczu 9. kolejki A klasy (Tychy) Fortuna Wyry zmierzyła się na stadionie w Wyrach z Piastem Gol Bieruń.

Od pierwszych minut zauważalna była przewaga lidera tabeli - drużyny z Bierunia. Gospodarze znajdujący się niżej w tabeli tylko odpierali ataki. W końcu po jednej z akcji Piast Gol objął prowadzenie. Bramkarz z Wyr robił co mógł, ale przy dobitce Damiana Stenzela był bezradny i ekipa z Bierunia prowadziła po 40. minutach w Wyrach 1:0.  Po przerwie nadal przyjezdni dyktowali warunki, ale ku zaskoczeniu kibiców gospodarze wyrównali. Bezpośrednio z rzutu rożnego piłkę do bramki posłał Wojciech Oltman. Piłka przeszła jeszcze delikatnie po rękach bramkarza, ale wpadła golkiperowi za kołnierz. Mieliśmy 1:1 i rozpoczęły się jeszcze większe ataki drużyny lidera tyskiej A klasy. Nim padły kolejne gole w polu karnym doszło do groźnego zdarzenia. Gra nie była kontynuowana przez kilka minut. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale ostatecznie nie było ani karnego, ani kartek za faul z którejś ze stron. Nadeszła 78. minuta meczu i sprawy w swoje ręce, a w zasadzie to nogi wziął Robert Kachel. Przebiegł z piłką jakieś 70 metrów, pod koniec zagrał klepkę ze swoim kolegą i sam wykończył akcję mijając jeszcze dobrze spisującego się bramkarza z Wyr. Mieliśmy 2:1 dla Bierunia. W tym momencie gospodarze już się posypali. Kachel z bliska strzałem głową dołożył swoje drugie trafienie, a Piast Gol zatriumfował wynikiem 3:1 w Wyrach i utrzymał pozycję lidera. Bierunianie nie ponieśli jeszcze porażki i w ośmiu meczach stracili zaledwie 4 gole. Mają 22 punkty prowadzą nad Studzionką jednym punktem. Fortuna Wyry spadła nieco w tabeli na 13. miejsce i ma 8 punktów. W starciu spadkowicza z okręgówki z beniaminkiem A klasy lepszy zespół Piasta. W kolejnym meczu Piast Gol podejmie u siebie Sokoła Wola (12. miejsce, a Fortuna pojedzie do sąsiada z tabeli - LKS-u Rudołtowice-Ćwiklice (14. miejsce).

Fortuna Wyry - Piast Gol Bieruń 1:3 (0:1)

Wojciech Oltman 57. - Damian Stenzel 40., Robert Kachel 78., 87.

Żółte kartki: Wojciech Oltman (Fortuna)

Sędziowali: Paweł Kłyk, Aleksander Frejowski, Andrzej Celder (Podokręg Tychy)

Fortuna: Wiktor Marszałek - Piotr Botor, Radosław Kaczmarczyk, Marcin Piekarz, Patryk Sarnecki, Wojciech Oltman, Damian Wronko (46. Tomasz Załęcki), Oskar Wolny, Bartosz Brun (46. Daniel Wieczorek, 80. Filip Jaworski), Szymon Słupik, Łukasz Piwczyk (83. Rafał Kiełbowicz). Trener: Rafał Franke.

BAP Piast Gol Bieruń: Maciej Wielgus - Bartosz Jagla, Piotr Lichota, Kacper Grzywa, Bartosz Pintal (82. Adam Tracz), Mateusz Mysiorski, Robert Kachel, Krzysztof Chlebowski, Damian Stenzel, Filip Cudek (90.+2 Wojciech Tomala), Kamil Malcharek. Trener: Grzegorz Rajman.