Rybak zaskoczył Orła

W meczu 25. kolejki lublinieckiej A klasy na boisku w Pawonkowie doszło do niespodzianki. Plasujący się w środku tabeli Orzeł Pawonków był bliski przegranej z ostatnią drużyną ligi - Rybakiem Ciasna. Ostatecznie w meczu padł remis 2:2.

Orzeł mocno mógł rozpocząć ten mecz, ale piłka nie wpadła do bramki w pierwszych minutach. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie, a do siatki trafił Patryk Kocyba. Po przerwie wydawało się, że to Orzeł podwyższy prowadzenie, ale jeszcze mocniej przycisnęli przyjezdni i w efekcie wyrównali na 1:1. Gospodarzy zaskoczył Marcin Gawenda. Kwadrans później niespodziewanie mieliśmy prowadzenie Rybaka, a gola strzelił Mikołaj Pradelok. Orzeł z Pawonkowa uratował się i na 10 minut przed końcem wyrównał z rzutu karnego na 2:2. Bliżej wygranej był Rybak, który pod koniec trafił w poprzeczkę, ale i Orzeł miał swoje sytuacje. Zespół z Pawonkowa (35 pkt.) pozostał na ósmym miejscu w tabeli lublinieckiej A klasy, a Rybak awansował z ostatniej na przedostatnią pozycję (10 pkt).

Orzeł Pawonków - Rybak Ciasna 2:2 (1:0)
Patryk Kocyba 43., Mateusz Smyła 80.-k. - Marcin Gawenda 50., Mikołaj Pradelok 65.

Żółte kartki: brak

Orzeł Pawonków: Damian Bonk - Mateusz Kandziora (70. Kamil Musiałek), Dawid Wypych, Fabian Kroll, Mateusz Smyła, Szymon Kardas, Mikołaj Kuberski, Kamil Gruszczyński, Szymon Szmuc (75. Mateusz Cioch), Patryk Kocyba (80. Daniel Janik), Florian Niesłony. Trener: Szymon Mlynek, asystenci: Daniel Janik, Martin Wojtczyk.

Rybak Ciasna: Paweł Sier - Dominik Peryga, Marek Wróbel, Damian Wróbel (67. Mateusz Blachecki), Adam Świercok, Marcin Połomski, Ksawery Kaczmarzyk, Marcin Gawenda, Przemysław Janik, Mikołaj Pradelok, Mateusz Lubosz (78. Krystian Markowski). Trener: Adrian Dylong.