Loading...

Ryszard Wieczorek trenerem Unii Turza Śląska

Ze względu na zdarzenie losowe, które uniemożliwi Markowi Hanzelowi, przez dłuższy okres pełnić funkcji trenera pierwszej drużyny Unii Turza Śląska, na niecały tydzień do rozpoczęcia rundy rewanżowej klub z Turzy Śląskiej zmuszony został do poszukiwań jego następcy. Został nim 61-letni Ryszard Wieczorek.

Ostatecznie Unia zdecydowała się zatrudnić doświadczonego szkoleniowca Ryszarda Wieczorka. W piłkarskim środowisku postać trenera Wieczorka jest ogólnie znana, bowiem już jako piłkarz dał się poznać z świetnej strony reprezentując Odrę Wodzisław m.in. w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Karierę trenerską rozpoczął w Przyszłości Rogów awansując z nią do klasy okręgowej. Na początku XXI wieku objął po raz pierwszy stery wodzisławskiej Odry, a następnie pracował w Koronie Kielce z którą wywalczył awans do ekstraklasy. Potem krótko pracował w Górniku Zabrze, ponownie Odrze Wodzisław oraz Piaście Gliwice. Następnie z ROW-em Rybnik awansował do I ligi, a w 2018 roku po raz trzeci objął Odrę Wodzisław awansując z nią po ostrej walce z Unią Turza Śląska do IV ligi. Potem na prawie trzy lata zakotwiczył w Kaliszu, by w maju ubiegłego roku podjąć się roli strażaka w Odrze Wodzisław. Z tej roli wywiązał się znakomicie utrzymując Odrę w III lidze. Jesienią w tej samej klasie rozgrywkowej prowadził Polonię Bytom zostawiając ją na drugim miejscu w tabeli. Z powodu problemów zdrowotnych jego obowiązki w Bytomiu przejął Adam Burek, a trener Wieczorek zdecydował się na podpisanie umowy do końca sezonu z klubem z Turzy Śląskiej.

Asystentem trenera Wieczorka będzie Dawid Skrzyszowski. Trenerem bramkarzy Beniamin Jastrzębowski, natomiast trenerem przygotowania motorycznego Przemysław Kuczok.

Unia Turza Śląska plasuje się na 3 miejscu w tabeli 4 ligi (grupa śląska II) ze stratą 4 punktów do lidera - Polonii Łaziska Górne.

Źródło: Unia Turza Śląska

fot. Swojska Piłka

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI