Loading...

Turniej Rybek im. Franciszka Wrany [WIDEO i ZDJĘCIA]

21 sierpnia Śląski Związek Piłki Nożnej wraz z podokręgiem Rybnik zorganizowali turniej Rybek im. Franciszka Wrany. 

To sportowe wydarzenie dedykowane dzieciom jednocześnie jest upamiętnieniem wyjątkowej postaci jaką był Franciszek Wrana – zawodnik i działacz sportowy, który w latach 2008 – 2016 był prezesem podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 

W turnieju wzięło udział w sumie 13 zespołów w tym 7 zespołów kadr podokręgów dziewcząt kategorii U11 z Rybnika, Zabrza, Żywca, Częstochowy, Katowic, Tychów i Raciborza oraz 6 drużyn chłopięcych kategorii U12. Tu rywalizowali młodzi zawodnicy z MKP Odry Wodzisław, Fortecy Świerklany, Polonii Niewiadom, Naprzodu 23 Rydułtowy, RKP ROW-u Rybnik oraz kadra podokręgu Rybnik.

W niedzielne przedpołudnie dopisało wszystko, oprócz pogody. Mimo intensywnych opadów deszczu organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie imprezy. I choć boiska rybnickiego MOSiR-u pełne były kałuż, ostatecznie deszcz sprawił dzieciakom wyjątkową frajdę.

Po zakończeniu rozgrywek młodzi piłkarze i piłkarki otrzymali puchary i nagrody. Przygotowano też dla nich zdrowy poczęstunek, a zwieńczeniem turnieju był pokaz Dawida Krzyżowskiego – mistrza Polski w football freestylu.

Zorganizowanie turnieju nie byłoby możliwe gdyby nie partnerzy i sponsorzy. Wydarzenie wsparły prywatne firmy działające w regionie, a także Lasy Państwowe.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI