Tworków bliski pokonania LKS-u z Nędzy [SKRÓT MECZU]

W meczu 10. kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej na stadionie w Tworkowie miejscowy LKS zmierzył się z LKS-em 1908 Nędza - drużyną, która nie przegrała jeszcze żadnego meczu w tym sezonie.

Tradycyjnie już zawodników obu ekip na boisko wyprowadzili młodzi adepci tworkowskiego klubu. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale to gospodarze mieli ciekawsze okazje. Jednak mieć okazje, a je wykorzystać to jednak różnica. Pierwsi gola strzelili ci, którzy początkowo stwarzali mniejsze zagrożenie. Wystarczyło jedno świetne podanie do Mariusza Frydryka, a ten już wiedział co zrobić z piłką i mieliśmy 1:0 dla Nędzy. Przed przerwą padło szybkie wyrównanie. Przytomnie przed bramką zachował się Kamil Kuczok i mieliśmy 1:1. Po niespełna kwadransie drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie po precyzyjnym trafieniu Kacpra Ziemkiewicza. Tworków mógł zamknąć mecz, ale po jednym ze strzałów piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Nędza była bardzo blisko przegrania pierwszego meczu w sezonie, ale na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry goście wyrównali na 2:2 za sprawą wprowadzonego minutę wcześniej na boisko Marka Pendzicha. Nędza w tym sezonie nie zawodzi swoich kibiców i lideruje w klasie okręgowej z 26 oczkami na koncie strzelając przy tym aż 37 goli (średnia 3,7 na mecz). Tworków goni czołówkę po kilku wpadkach i aktualnie plasuje się na miejscu 4. (19 pkt). W kolejnym meczu Nędza w hicie kolejki podejmie wicelidera tabeli Czarnych Gorzyce (21 pkt)., a Tworków pojedzie po punkty do Jejkowic (15. miejsce).

LKS Tworków - LKS 1908 Nędza 2:2 (1:1)

Kamil Kuczok 45., Kacper Ziemkiewicz 57. - Mariusz Frydryk 40., Marek Pendzich 89.

Żółte kartki: Bartłomiej Sikorski (Tworków) - Bartosz Popów (Nędza).

Sędziowali: Daniel Kruczyński, Bartłomiej Gruszecki, Kacper Wojtyna (Podokręg Żywiec).

LKS Tworków: Roman Bindacz - Bartłomiej Sikorski, Konrad Kochan, Kamil Kuczok, Kacper Ziemkiewicz, Krzysztof Szewczyk (80. Mateusz Kocot), Kamil Koczor, Grzegorz Jakosz, Filip Erynkwajt (90. Jakub Klimaszka), Piotr Cerkowniak, Paweł Polak (65. Krzysztof Cerkowniak). Trener: Adam Jachimowicz.

LKS 1908 Nędza: Mateusz Mrozek - Paweł Biedroń, Mateusz Szuba, Arkadiusz Piotrowski, Marcin Lukoszek, Mateusz Stawinoga, Dawid Fojcik (80. Krzysztof Kałus), Michał Grzesik (88. Marek Pendzich), Eliasz Rudek (76. Tomasz Wardęga), Bartosz Popow (70. Adrian Cichecki), Mariusz Frydryk. Trener: Mirosław Pniewski.