Loading...

Victoria odniosła zwycięstwo z Cukrownikiem. Do zawodnika przyjechała karetka [SKRÓT MECZU]

W skoczowskiej A klasie odbyła się 4. kolejka spotkań, a w niej rozegrano mecz Victorii Hażlach z Cukrownikiem Chybie. Obie drużyny dosyć ofensywnie rozpoczęły sezon, bo w poprzednich trzech spotkaniach drużyna z Hażlachu strzeliła łącznie 11 goli, a zawodnicy z Chybia trafiali do bramki 8 razy.

Spotkanie w Hażlachu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniu z bliskiej odległości Łukasza Wisły prowadzili 1:0. Gol padł pod koniec pierwszego kwadransa, a pod koniec drugiego, czyli w 30. minucie padło wyrównanie. Na listę strzelców wpisał się Konrad Michalski, który po rykoszecie wpakował piłkę do bramki miejscowych. Jeszcze przed przerwą Victoria ponownie objęła prowadzenie, a piłkę do siatki po rzucie rożnym, głową wpakował Stanislav Chervenakov. Mecz odbywał się przy głośnym wsparciu kibiców obu drużyn co na tym poziomie rozgrywkowym jest rzadkością. Gospodarze na przerwę schodzili prowadząc 2:1. A już na początku drugiej połowy ekipa z Hażlachu prowadziła 3:1, gdy rzut karny na bramkę zamienił Antoni Ogrodnik. W 65. minicie Victoria prowadziła już 4:1, a piłkę spod linii bocznej boiska posłał do bramki Eryk Rybka. Piłka przelobowała golkipera z Chybia. Okazji na podwyższenie rezultatu było sporo, ale piłka już nie wpadła do bramki. Z kolei do nieprzyjemnego incydentu doszło pod koniec spotkania. Zawodnik gospodarzy sfaulował jednego z graczy Chybia, a kontuzja okazała się na tyle groźna, że zawodnik nie mógł opuścić terenu gry o własnych siłach. Biegnący z pomocą członek sztabu drużyny z Chybia rzucał w kierunku sędziów obelgami, co nie spotkało się ze zrozumieniem sędziego głównego. Arbiter pokazał czerwoną kartkę tym samym prosząc o opuszczenie boiska. Przerwa spowodowana kontuzją była dosyć długa, ale w związku ze zbliżającą się ulewą i burzą mecz zakończono w regulaminowym czasie gry. Victoria tym samym odniosła trzecie zwycięstwo i jest wiceliderem tabeli skoczowskiej A klasy, mając na koncie tyle samo punktów co lider Błyskawica Kończyce Wielkie. Po 10 punktów mają również Iskra Iskrzyczyn i Olimpia Goleszów. Cukrownik Chybie z sześcioma punktami zajmuje ósme miejsce w tabeli. W następnej kolejce Victoria pojedzie do Olzy Pogwizdów (9. miejsce), a Cukrownik Chybie u siebie podejmie Beskid Brenna (6. miejsce).

LKS Victoria Hażlach - RKS Cukrownik Chybie 4:1 (2:1)
Łukasz Wisła 15., Stanislav Chervenakov 41., Antoni Ogrodnik 51.-k., Eryk Rybka 65. - Konrad Michalski 30.

Żółte kartki: Łukasz Wisła, Łukasz Kaleta, Eryk Rybka (wszyscy Victoria Hażlach) - Dawid Frączek (Cukrownik Chybie).

Sędziowali: Dawid Wehsoly, Damian Orłowski, Maciej Raczek (Podokręg Bielsko-Biała).

LKS Victoria Hażlach: Szymon Wawrzyczek - Łukasz Kaleta, Jakub Suchanek, Stanislav Chervenakov (63. Wojciech Grygierek), Szymon Zrąbkowski (46. Szymon Grygierek), Grzegorz Kaleta (85. Seweryn Gabzdyl), Eryk Rybka (78. Krzysztof Dąbrowiecki), Antoni Ogrodnik, Kamil Szajter, Łukasz Wisła (46. Marcel Gabzdyl), Marcin Siekierka (62. Patryk Kabiesz). Trener: Mateusz Lizak.

RKS Cukrownik Chybie: Artur Chybiorz - Jan Krzempek, Andrzej Stokłosa (55. Paweł Sosna, 80. Mateusz Kawulok), Paweł Dziendziel, Dawid Frączek (70. Dawid Fajkis), Kamil Skowronek, Dawid Świńczyk, Tymoteusz Gościniewicz, Konrad Michalski, Brajan Zioło (60. Szymon Żur), Łukasz Szczygielski. Trener: Szymon Miłek.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI